Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Olimpia, Anastazja, Bazyli

Wypromuj swoją miejscowość!

   Lokalna Grupa Działania"Bory Tucholskie" organizuje 3 jednodniowe wyjazdy szkoleniowe dla osób zainteresowanych tworzeniem: wystaw, izb regionalnych, mini - skansenów (12,13,14 marca 2008 r.).

   Spotkanie rozpoczniemy w Książnicy Tucholskiej, gdzie Panie Maria Ollick i Jolanta Węckowska zapoznają uczestników z kulturą Borów Tucholskich oraz przedstawią proces tworzenia izb regionalnych. "Tucholska" część spotkania zakończy się zwiedzaniem izby regionalnej w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Następnie zaprosimy wszystkich do wyjazdu do Brus i Swornegaci. W Brusach odwiedzimy Józefa Chełmowskiego, który stworzył prywatny skansen uli, czyli "takie miejsce na Kaszubach, gdzie pszczoły mieszkają w anielskich brzuchach, lub głowach nieistniejących w rzeczywistości postaci". Józef Chełmowski nie ogranicza się do jednej konkretnej dziedziny sztuki. Tworzy rzeźby, maluje obrazy, pisze wiersze, a nawet buduje instrumenty. Ma w swoim dorobku również obrazy przesuwane niczym w projektorze kinowym. Natomiast w Swornegaciach odwiedzimy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, który pełni rolę izby regionalnej, jak i miejsca organizacji wystaw.

Program:

 • 9.00  - 9.10     - przywitanie uczestników, omówienie planu spotkania - Książnica Tucholska (ul. Pocztowa 7b, Tuchola - wejście jak do biblioteki);
 • 9.10 - 9.40      - "Zarys kultury Borów Tucholskich"- Maria Ollick;
 • 9.40 - 10.10    - "Tworzenie izb regionalnych" - Jolanta Węckowska;
 • 10.10 - 11.00 - Zwiedzanie izby regionalnej w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi - Jolanta Węckowska;
 • 11.00 - 12.00 - przejazd Tuchola - Brusy;
 • 12.00 - 14.00 - wizyta u Józefa Chełmowskiego w Brusach (skansen pszczelarstwa, prezentacja sztuki ludowej: rzeźba, malarstwo na szkle);
 • 14.00 - 15.00 - obiad;
 • 15.00 - 15.30 - przejazd Brusy - Swornegacie;
 • 15.30 - 16.30 - zwiedzanie Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach;
 • 16.30 - 17.30 przejazd: Swornegacie - Tuchola.
Informacje organizacyjne:

 1. Wyjazd jest nieodpłatny, uczestnikom zapewniamy obiad oraz transport z i do Tucholi.
 2. Uczestnikami mogą być: m. in. osoby fizyczne, przedstawiciele instytucji kultury, organizacji pozarządowych, właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz nauczyciele i uczniowie. W przypadku szkół przewidujemy udział maksymalnie 5-osobowej grupy z danej szkoły (nauczyciel + 4 uczniów). Jedynym ograniczeniem jest zamieszkanie na terenie LGD "Bory Tucholskie" (gminy: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lniano, Lubiewo, Osie, Śliwice, Świekatowo, Tuchola). Osoby niepełnoletnie muszą mieć opiekunów.
 3. Terminy wyjazdów: 12 marca, 13 marca, 14 marca.
 4. Zbiórka: Tuchola, ul. Pocztowa 7b, Książnica Tucholska, godz. 9.00.
 5. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, zgłoszenia przyjmowane są do dnia 7.03.2008 r.
 6. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Lokalnej Grupy Działania "Bory Tucholskie" (Tuchola, ul. Pocztowa 7c): tel. 052 3361213; magdalena.rys3@wp.pl.
 7. W zgłoszeniu podać należy: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy oraz wybraną datę wyjazdu.
 8. Dodatkowe informacje: Magdalena Kurpinowicz, tel. 052 55 90 738.
    Szkolenie jest organizowana w ramach Pilotażowego Pragramu LEADER+. Szkolenie jest finansowana, ze środków Unii Europejskiej i Skarbu Państwa.

        

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2008-02-21
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.