Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Olimpia, Anastazja, Bazyli

Konkurs "Rodzynki z pozarządówki". Projekt „Bory Tucholskie dla Seniora” w finale.

   W tym roku już po raz jedenasty Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznawać będzie organizacjom pozarządowym wyróżnienia w konkursie "Rodzynki z pozarządówki". Wśród nich jest też projekt realizowany przez LGD „Bory Tucholskie w partnerstwie z Powiatem Tucholskim.
   W piątek 13 kwietnia do Tucholi zawitała komisja konkursowa, która w Muzeum Borów Tucholskich spotkała się z zespołem realizatorów i z uczestnikami projektu, by zweryfikować zapisy otrzymanego wniosku. Przewodnicy-Seniorzy przygotowali drobny poczęstunek, na który członkowie kapituły zgodnie z borowiackimi tradycjami musieli jednak najpierw zapracować – samodzielnie przygotowując masło. Poważna prezentacja połączona była z miłą zabawą, jak to w zwyczaju.
   Wnioskując z nieoficjalnych komentarzy członków komisji, szanse na wyróżnienie są bardzo duże. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu planowane jest w czerwcu, uroczystość odbędzie się w Pałacu Bursztynowym we Włocławku.
   Projekt „Bory Tucholskie dla Seniorabył współfinansowany ze środków Rządowego Programu Aktywności Osób Starszych (ASOS) i realizowany był w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Tucholi, z wykorzystaniem zasobów Muzeum Borów Tucholskich. Znalazł się już wśród modelowych projektów umieszczonych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na stronie www.senior.gov.pl. Został też zgłoszony do tegorocznej edycji Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tekst i foto: Karol Gutsze.
Degustacja - Maciej
Degustacja - Piotr
Dyskusja przy maśle
Dziewczyny przy pracy
Dziewczyny przy stole
Praca wre
Komisja przybywa
Prezentacja Michała
Wprowadzenie
Przygotowane rekwizyty
Dodane przez: Partnerstwo "Bory Tucholskie"
2018-04-17
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.