Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Olimpia, Anastazja, Bazyli

Bory Tucholskie dla Seniora - wycieczki

   Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 60+ na wycieczki po Borach Tucholskich. W programie zwiedzanie, warsztaty, obiad, a koszt to tylko 10 zł.

Kultura i tradycja Borów Tucholskich


   Pierwsza wycieczka, w niedzielę 24 września, przeznaczona jest dla osób z terenu powiatu tucholskiego, które chciałyby przypomnieć sobie Tucholę (w połączeniu z wizytą w Muzeum Borów Tucholskich), posłuchać opowieści o Kosznajdrach (w połączeniu z wizytą w Chacie Kosznajderskiej w Silnie) oraz poznać twórczość Józefa Chełmowskiego – jednego z najbardziej znanych twórców ludowych Borów Tucholskich (w połączeniu z wizytą w Chacie Kaszubskiej w Brusach Jaglie).

   Bilety dostępne tutaj: https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId

Bory Tucholskie: Szlakiem trzech akweduktów


   Druga wycieczka, w środę 27 września, poprowadzi z Bydgoszczy przez Tucholę (w połączeniu z wizytą w Muzeum Borów Tucholskich), szlakiem trzech akweduktów do Fojutowa (w którym będzie okazja zjeść obiad i wejść na wieżę widokową). Wycieczka ta jest oferowana w dwóch wariantach: klasycznym (autokar) i rowerowym (ok. dwudziestokilometrowa trasa rowerowa poprowadzi przez system nawodnień oparty o Wielki Kanał Brdy - rowery oczywiście zapewniamy).

   Bilety na trasę „klasyczną” (autokarową) dostępne tutaj: https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId

   Bilety na trasę z wycieczką rowerową dostępne tutaj: https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId

Bory Tucholskie: W krainie Borowej Ciotki

   Ostatnia propozycja, w piątek 29 września, poprowadzi z Koronowa przez Tucholę (w połączeniu z wizytą w Muzeum Borów Tucholskich) na spacer ścieżką przyrodniczą „Wypalanki” w Trzebcinach oraz do „Górniczej Wioski”, w której czekają na odwiedzających opowieści o kopalni w Borach Tucholskich. Obiad przewidziany jest w Cekcynie, w restauracji „Cis” przypominającej swoim wystrojem czasy lat osiemdziesiątych.

   Bilety dostępne tutaj: https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId


   Po zakupie biletu w serwisie tickeo.pl prosimy o przesłanie maila na adres borydlaseniora@gmail.com zawierającego imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania i rok urodzenia wszystkich uczestników wycieczki.

   Projekt Bory Tucholskie dla Seniora:

   Projekt dla osób w wieku 60+ realizowany przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie przy wsparciu Powiatu Tucholskiego, współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W ramach projektu odbył się kurs przewodnicki dla osób 60+, którego uczestnicy przygotowali najciekawsze trasy po Borach. Trasy testowane będą w ramach wizyt studyjnych osób w wieku 60+.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2017-09-18
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.