Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Dekel do borowiackiej grapy, czyli co to jest LSR?

   Dekle i grapy zdobiły scenę podczas imprezy w tucholskim Parku Zamkowym, zorganizowanej przez Partnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” oraz Spółdzielnię Socjalną „Progres.
   Krótka historia „Co kryje borowiacka grapa”, konkursy na scenie, punkt informacyjny, wspólne malowanie dekla – tak przybliżaliśmy gościom naszą Lokalną Strategię Rozwoju, nazwaną „Dekel do borowiackiej grapy. Informowaliśmy kto i jakie pomysły może sfinansować z funduszy unijnych w ramach środków LSR.
   Motywem przewodnim imprezy była autentyczna historia wesela pięknej i uroczej Borowianki z przesympatycznym górnikiem. Para weselna, która dotarła na miejsce „wesela” z orkiestrą dętą OSP z Bysławia i Śliwic miała mnóstwo gości – były to postacie historyczne związane z regionem Borów Tucholskich. Nie zabrakło przywitania chlebem i solą oraz tradycyjnych oczepin przy akompaniamencie „Bysławskich Frantówek”. Problemy, które mogą powstawać na styku kultur, przedstawił zaprezentowany na scenie skecz śląsko-borowiacki.
   Do udziału w imprezie promującej LSR zachęcały liczne atrakcje: dmuchane zamki, warsztaty lepienia z gliny, wikliniarstwa, robienia mydła, plac zabaw dla gzubów, animacje dla dzieci. Wiele z tych atrakcji przygotowanych zostało wspólnie z podmiotami ekonomii społecznej, takimi jak Spółdzielnia Socjalna „Progres”, Stowarzyszenie BUKO, Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań” w Tucholi.

Więcej zdjęć z imprezy tutaj i tutaj.
Dodane przez: Partnerstwo "Bory Tucholskie"
2017-07-13
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.