Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Będzie się działo w turystyce

   Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" wspierana przez Powiat Tucholski rozpocznie niedługo realizację dwóch projektów związanych z turystyką: "Bory Tucholskie dla Seniora" i "Bory Tucholskie w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach Dobrych Miejsc".

   "Bory Tucholskie dla Seniora" to projekt, w ramach którego grupa lokalnych seniorów przeszkolona zostanie na przewodników po Borach Tucholskich, wyznaczy i sprawdzi trasy turystyczne dla innych seniorów i poprowadzi tymi trasami kilka grup senioralnych w celu przetestowania oferty. Finansowanie projektu w wysokości ok. 94 tys. zł zapewni Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS (Aktywizacja Społeczna Osób Starszych). W projekcie przewidziana jest ścisła współpraca z Uniwersytetem III Wieku i innymi organizacjami zrzeszającymi seniorów - będzie on doskonałym sposobem na ich aktywizację.

   "Bory Tucholskie w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc" to z kolei warsztaty dla podmiotów z branży turystycznej pozwalające zidentyfikować nasz USP - unikatowy w skali wojewódzkiej wyróżnik pozwalający na szybką identyfikację naszego subregionu na turystycznej mapie województwa. Jest to część działań wspierających tworzenie regionalnej marki turystycznej "Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc" realizowanych przez Kujawsko-Pomorską Organizacje Turystyczną (K-POT) na terenie całego województwa. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

   Oba projekty przewidują wsparcie organizacyjne i osobowe ze strony Powiatu Tucholskiego jako nieformalnego partnera merytorycznego.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2017-03-08
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.