Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich ogłasza nabór na lokalnych współpracowników projektu "
Mądry Polak przed szkodą".
Trzy organizacje społeczne:
Instytut na rzecz Ekorozwoju,
Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich oraz
Polski Klub Ekologiczny - Okręg Mazowiecki rozpoczynają realizację projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej pt. „
Mądry Polak przed szkodą, czyli dbałość o przyszłą jakość życia”.
Projekt realizowany będzie na terenie wybranych 30 gmin Polski. W związku z tym ogłaszamy nabór na lokalnych współpracowników projektu.
Jeśli jesteś osobą aktywną, potrafisz mobilizować innych, jeśli czujesz się dobrze w roli lidera, inicjatora nowych działań, łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi – jesteś osobą której szukamy. Celem realizowanego projektu jest wytworzenie wspólnego podejścia władz i społeczności lokalnych w zakresie zapobiegania sytuacjom kryzysowym wynikającym z coraz częściej i z coraz większą siłą występujących ekstremów pogodowych, które wiąże się z pogłębiającymi się zmianami klimatu. Zjawiska te stanowią zagrożenie nie tylko dla lokalnej gospodarki, ale również dla zdrowia i życia ludzkiego, a także lokalnej przyrody. Skutki zmian klimatycznych, dotykają zatem każdego indywidualnie.
Czy zauważasz globalne zagrożenia wynikające z postępujących zmian klimatu? Dostrzegasz ich symptomy również w swojej okolicy? Zauważasz potrzebę działania w duchu hasła „myśl globalnie, działaj lokalnie”? Jeśli tak to zapraszamy do udziału w projekcie.
Oferujemy udział w ciekawym przedsięwzięciu, szkolenie dotyczące problematyki zmian klimatu, wynikających z nich zagrożeń oraz sposobów przeciwdziałania ich negatywnym skutkom.
Projekt trwa
10 miesięcy, ale z Twojej strony nie będzie to wymagało tak długiego zaangażowania. Zaprosimy Cię do Warszawy na ciekawe jednodniowe szkolenie, poprosimy o pomoc w wytypowaniu na terenie Twojej gminy osób i instytucji odpowiedzialnych za przeciwdziałanie skutkom występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych oraz o przeprowadzenie rozmów z wybranymi osobami, a także o przygotowanie na ich podstawie krótkiej informacji o sytuacji w Twojej gminie. Poprosimy również o wskazanie lokalnych dziennikarzy, których warto zainteresować ta problematyką.
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami prosimy o przesłanie, w terminie do
31 stycznia 2008, krótkiego CV i listu motywacyjnego, w którym w kilku słowach przedstawisz siebie oraz uzasadnisz chęć udziału w projekcie. Prosimy również, aby w liście tym zaznaczone zostało poparcie i chęć pomocy ze strony rodzimej organizacji/instytucji.
Jeżeli potrafisz wskazać gminę, która w szczególny sposób jest narażona na negatywne skutki ekstremów pogodowych – intensywnych opadów, huraganowych wiatrów, dotkliwych susz, nagłych fal ciepła prosimy o jej krótki opis wraz z uzasadnieniem, dlaczego właśnie w niej warto przeprowadzić projekt.
CV, list motywacyjny, rekomendację od organizacji oraz krótki opis gminy należy wysłać na adres
faow-sekretariat@wp.pl w terminie do dnia
31.01.2008 r. W razie pytań prosimy o kontakt z
Katarzyną Koźlicką - Sekretariat FAOW nr tel.
0-22 593 16 46. Wynagrodzenie za udział w projekcie wypłacone zostanie na podstawie umowy o dzieło.
Projekt finansowany w ramach schematu grantowego Fundacji Fundusz Współpracy: ŚRODKI PRZEJŚCIOWE 2005 „PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ I WZMOCNIENIE RZECZNICTWA ORAZ DZIAŁAŃ MONITORUJĄCYCH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH”