Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

Geocaching – zgłoszenia na szkolenie.

   LGD „Bory Tucholskie” przyjmuje zgłoszenia na szkolenie „GEOCACHING jako sposób informowania o obszarze LGD" (4 x 8 godzin szkoleniowych), które odbędzie się w dniach 13-14.04.2013 r. (sobota - niedziela) w Górznie oraz 19-20.2013 r. (piątek - sobota) na terenie LGD Bory Tucholskie.
   Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.03.2013 r.
   Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ. (Word).

   Co to jest geocaching?
   Geocaching jest to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skarbów, do których zlokalizowania używa się odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego „geocache", „skrzynka", „skrytka" albo „kesz") i odnotowanie tego faktu w logbooku (specjalnym notesie w skrytce) oraz na stronie internetowej. Skrytki ukrywane są w miejscach charakterystycznych dla danego obszaru, atrakcyjnych dla turystów. Miejsca te są jednocześnie opisywane w internetowym serwisie geocachingowym, który jest ogólnie dostępny (www.geocaching.com;). Jest to świetna forma poznawania nowych miejsc i rodzinnego spędzenia czasu, niekoniecznie przed komputerem! Więcej informacji, w tym krótki filmik na  www.geocaching.pl

   Jaka jest skala geocachingu?
   Na całym świecie ukryto ponad 2 miliony skrzynek, w Polsce ok. 5 tys., a na terenie naszej LGD – 3 (i to właśnie chcemy zmienić!). Liczba osób zarejestrowanych w serwisie internetowym to 5 mln na świecie i 28 tys. w Polsce. Skrzynki w Polsce znalezione zostały ponad 170 tys. razy, co świadczy o popularności zabawy, a z drugiej strony o skuteczności takiej formy promocji.

   Informacje dotyczące szkolenia
   Celem szkolenia jest informowanie o obszarze LGD poprzez założenie skrytek przez osoby z terenu LGD, przeszkolenie teoretyczne i praktyczne osób, które będą dalej aktywnie zajmować się geocachingiem na naszym terenie (zakładanie nowych i serwisowanie założonych skrytek).

   I część szkolenia - 13-14.04.2013 r. (sobota - niedziela) w Górznie.
   Zakres szkolenia: ogólne zasady geocachingu, obsługa serwisu internetowego z informacjami o skrytkach, obsługa urządzeń GPS, poszukiwanie skrytek w terenie.

   II część szkolenia: 19-20.2013 r. (piątek - sobota) na terenie LGD Bory Tucholskie.

   Zakres szkolenia: tworzenie i instalowanie skrytek na terenie LGD, zasady wyboru atrakcyjnych miejsc instalowania skrytek. Wybór miejsc instalowania skrytek nastąpi po uzgodnieniach z uczestnikami szkolenia.

   Organizator zapewnia transport i wyżywienie podczas szkoleń, a w Górznie także nocleg. Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnicy szkolenia będą zobowiązani do serwisowania założonych skrytek (na podstawie porozumienia z organizatorem szkolenia).
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2013-03-20
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.