Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Olimpia, Anastazja, Bazyli

II miejsce LGD ,,Bory Tucholskie” w II Pikniku Leader w Kobylnikach!!!

   Dnia 23 czerwca 2012 r. odbył się II Piknik Leader w Kobylnikach. Piknik organizowany był przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli (ubiegłoroczny zwycięzca Pikniku) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Podczas Pikniku odbywały się zawody sportowe, w których udział wzięło 17 Lokalnych Grupy Działania z terenu województwa kujawsko-pomorskiego,  Kujawsko – Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

   LGD ,,Bory Tucholskie” reprezentowały ekipy z następujących organizacji: OSP Krzywogoniec, Gminny Klub Sportowy Myśliwiec z Gostycyna, Stowarzyszenie KGW Śliwiczki oraz reprezentacje gmin Lubiewo i Świekatowo. W Pikniku brali udział również przedstawiciele Zarządu, Rady Decyzyjnej oraz pracownicy LGD. Uczestnicy brali udział w 8 konkurencjach:
  • Jeździec bez głowy (OSP Krzywogoniec);
  • Eksperyment Szalonego Naukowca (Stowarzyszenie KGW Śliwiczki);
  • Pijana Gąsienica (Stowarzyszenie KGW Śliwiczki);
  • Rwąca rzeka (Gmina Lubiewo);
  • Przeciąganie liny (GKS Myśliwiec);
  • Piłkarzyki (Reprezentanci GKS Myśliwiec, OSP Krzywogoniec, Gmina Świekatowo);
  • Łuk bloczkowy (Reprezentantka Rady Decyzyjnej LGD Pani Genowefa Glaza – Nispel oraz reprezentanci Gminy Lubiewo);
  • Sumo (GKS Myśliwiec).
   W konkurencjach sportowych Lokalna Grupa Działania  ,,Bory Tucholskie”  zdobyła II miejsce.
    Podczas Pikniku rozstrzygnięte zostały również konkursy pt. ,,Małe projekty, duże efekty” na najlepsze projekty zgłoszone w odpowiedzi na konkursy ogłaszane przez Lokalne Grupy Działania w ramach działania ,,Małe projekty” oraz ,,Odnowa i rozwój wsi”.
    W  konkursie pt. ,,Małe projekty, duże efekty” w ramach działania Małe projekty Lokalna Grupa Działania ,,Bory Tucholskie” zajęła III miejsce za projekt pt. ,,Odnowienie elewacji i dachu Chaty Borowiackiej”; beneficjent: Teresa Giersz. Celem projektu było zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, zwiększenie atrakcyjności turystycznej Borów Tucholskich. Jest to jedyny projekt na terenie Lokalnej Grupy Działania ,,Bory Tucholskie” realizowany przez osobę fizyczną. W Chacie Borowiackiej świadczone są usługi agroturystyczne i jest ona wpisana do rejestru zabytków. W ramach działania ,,Odnowa i rozwój wsi” Lokalna Grupa Działania ,,Bory Tucholskie” zajęła II miejsce za projekt pt. ,,Zagospodarowanie Jezior Białe w Białej, Stobno w Stobnie i Rudnica w Raciążu oraz zagospodarowanie terenu wypoczynkowego w Klocku, w Mrowińcu na cele turystyczno – rekreacyjne w Gminie Tuchola (Część projektu dotycząca terenu wypoczynkowego w Mrowińcu)”; beneficjent: Gmina Tuchola. Celem projektu było zachowanie dziedzictwa historycznego i wzrost atrakcyjności turystycznej Borów Tucholskich. Jest to jedna z niewielu rekonstrukcji starych osad na obszarze Borów Tucholskich. Jedyna na terenie działania LGD ,,Bory Tucholskie”
Konkurencja "Jeżdziec bez głowy"
Konkurencja "Pijana gąsienica"
Konkurencja "Piłkarzyki"
Konkurencja "Przeciąganie liny"
Konkurencja "Rwąca rzeka"
Wspólne zdjęcie uczestników z LGD Bory Tucholskie
Wspólne zdjęcie uczestników z LGD Bory Tucholskie
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2012-07-12
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

2012-07-14 23:02:10
Nick: buko
IP: 82.37.9*.*
Gratulacje dla LGD. W zeszłym roku I miejsce na pierwszym pikniku LEADER za projekt BUKO dotyczący kultury ( http://www.buko.las.pl/home/120-projekt-buko-najlepszy-w-wojewodztwie ) teraz II miejsce w województwie za projekt związany z zabytkami. Bardzo dobrze wypadamy w województwie. Gratulacje dla całej drużyny LGD.
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.