Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

"RAZEM ZNACZY LEPIEJ - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”

   "Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat”  z Gostycyna przy współpracy z Fundacją „Chcę poznać moją wieś” z Mukrza, z Duszpasterską Wspólnotą Rolników z Łyskowa, ze Stowarzyszeniem Agrorozwoju Sołectwa Małe Gacno JAGODA z Małego Gacna, ze Stowarzyszeniem na Rzecz  Rozwoju Sołectwa Żalno, ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec i z Towarzystwem  Rozwoju Gminy Świekatowo uzyskało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące 2011”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 5 500 zł na realizację zadania pod nazwą „Wakacyjna Wędrówka Szlakiem Wiosek Tematycznych”.
    Zadanie polega na przygotowaniu i zorganizowaniu w tym samym czasie, tygodniowego, bezpiecznego wypoczynku letniego  dla dzieci i młodzieży w 5 miejscowościach z terenu działania LGD ”Bory Tucholskie”- zajęcia odbywać się będą w: Gostycynie, Łyskowie, Żalnie, Mukrzu, Świekatowie i Cekcynie.
    W okresie od 18 do 23 lipca 2011 r przez 3 godziny dziennie dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat uczestniczyć będą w warsztatach rękodzielniczych: robienie świec z wosku pszczelego, biżuterii, kwiatów, obrazów ze skóry i ozdób z gliny. Rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży w małych miejscowościach ma na celu wyrównywania szans edukacyjnych jak i kultywowanie tradycji i zwyczajów regionalnych. Chcemy promować istniejące wioski tematyczne i zachęcać do tworzenia nowych. Dążymy do tego, aby najmłodsi mieszkańcy utożsamiali się ze swoim miejscem zamieszkania i czuli się w nim dobrze.  Na zakończenie, 23 lipca br. odbędzie się impreza plenerowa w Janiej Górze (Gmina Świekatowo), na której uczestnicy wakacyjnego projektu nauczą się wypiekania chleba i podpłomyków. Poza tym przeprowadzone zostaną zabawy animacyjne i blok konkursów.
    Zajęcia dla dzieci są bezpłatne!PROJEKT
„RAZEM ZNACZY LEPIEJ – ROZWÓJ SIECI NGO W BORACH TUCHOLSKICH”.
Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

"CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA"
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2011-07-23
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.