Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Nowa publikacja!!!

Książka "Pamięci godni" jest szóstą opracowaną przez małżeństwo p. Wajdów a piątą wydaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło”.
Publikacja zawiera przeszło 400 biogramów i nieco ponad 200 zdjęć osób związanych z ziemią cekcyńską na przestrzeni wieków. Znaleźli się wśród nich zarówno nauczyciele, leśnicy, urzędnicy, księża, rzemieślnicy jak i rolnicy związani z Borami Tucholskimi. Uważamy, że mieszkańcy, którzy zamieszkiwali naszą gminę i przyłożyli rękę do jej rozwoju, godni są tego, aby ich upamiętnić, a w wielu przypadkach przywrócić po latach, z pożółkłych kart zapomnienia, do świadomości żyjących ludzi. Naszym obowiązkiem jest dbać o dziedzictwo, które po sobie pozostawili i pielęgnować o nich pamięć, aby przyszłe pokolenia mogły z dumą patrzeć na ich dokonania. Naszą borowiacką tradycję, historię i zwyczaje tworzyły bowiem poprzednie pokolenia, które obecnie zasługują na nasz głęboki szacunek. Poprzez wydanie tej książki, pragniemy to wszystko ocalić od zapomnienia. Fotografii do biogramów oraz informacji o interesujących nas osobach udzieliło ponad sto osób, których zdjęcia również znalazły się w książce.
Książka ukaże się w ramach projektu „Pro memoria” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej (TMZC) w Cekcynie. Ponadto wydanie książki wsparły finansowo: Gmina Cekcyn, Powiat Tucholski, Bank Spółdzielczy w Koronowie oraz Nadleśnictwo Tuchola i Zamrzenica.
plakat promocja książki
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2010-11-09
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.