Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Rodzinny Piknik Strażacki w Śliwicach

„Rodzinny Piknik Strażacki” był świętem członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gmin należących do LGD „Bory Tucholskie”. Impreza miała na celu integrację druhów strażaków oraz członków ich rodzin, wymianę doświadczeń w służbie strażackiej i pracy społecznej pomiędzy strażakami, promowanie służby strażackiej wśród młodzieży oraz poszerzenie wiadomości o przepisach p. poż. wśród młodzieży i dzieci w ramach konkursów. Piknik było też formą podziękowania strażakom za ofiarną służbę i zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego. Na Piknik przybyły drużyny pożarnicze wraz z rodzinami z Bysławia i Trutnowa (gmina Lubiewo),  Drożdżenicy (gmina Kęsowo), Nowego Sumina (gmina Cekcyn), Wielkiej Komorzy i Rzepicznej (gmina Tuchola),  Pruszcza (gmina Gostycyn) oraz ze Śliwic. W Pikniku oprócz strażaków udział wzięli także mieszkańcy gmin objętych projektem. Przybyłą brać strażacką oraz pozostałych uczestników Pikniku powitali Prezes Zarządu Powiatowego OSP oraz prezes jednostki OSP w Śliwicach. Orkiestra Dęta OSP Śliwice wystąpiła z krótkim koncertem. Dla uczestników pikniku przygotowano liczne konkursy. Drużyny strażackie rywalizowały m.in. w takich konkurencjach jak przeciąganie wozu strażackiego, przeciąganie liny czy strzelanie z wiatrówki. Dla dzieci zorganizowano konkurs zręcznościowy oraz konkurs wiedzy pożarniczej. Zgromadzona publiczność mogła uczestniczyć w tradycyjnym konkursie wspinania się na słup. Konkurencje konkursowe przeplatane były występami zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Po zakończeniu zmagań konkursowych nagrodzono zwycięzców poszczególnych konkurencji oraz drużynę, która zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji. Dla uczestników Pikniku przygotowano poczęstunek złożony z grochówki, chleba ze smalcem i ogórków kiszonych. O godzinie 19:00 rozpoczął się koncert zespołu „NOC” z Gdańska, a o godzinie 20:30 rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do godziny 3:00.

Drużyny strażackie biorące udział w Pikniku.
Przeciąganie samochodu strażackiego.
Konkurs przeciągania liny dla kobiet.
Płeć piękna w akcji.
Konkurs wspinania na słup dla publiczności.
Występ zespołu działajacego przy GOK Śliwice.
Konkurs dla dzieci.
Uczestnicy konkursu z wiedzy pożarniczej.
Pyszną zupę serwowały piękne śliwiczanki.
Koncert zespołu "NOC" z Gdańska rozgrzał publiczność.
Dodane przez: Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach
2009-10-28
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.