Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Uroczystość poświęcenia zabytkowego cmentarza ewangelickiego

Cmentarz w osadzie Lubiewice, jest siódmym wyremontowanym przez Stowarzyszenie "Światło" (po nekropoliach w Wysokiej, Brzoziu, Iwcu, Trzebcinach, Ostrowie i Nowym Suminie). Znajduje się na działce należącej do Lasów Państwowych i jako jedyny w gminie Cekcyn zlokalizowany jest na planie trójkąta. Tu też w toku prac renowacyjnych odnaleźliśmy najstarszą płytę, mówiącą o tym, że pochowana była w tym miejscu osoba żyjąca w latach 1795-1854. Na cmentarzu w osadzie Lubiewice pochowani byli pruscy leśnicy i ich rodziny.

Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali: wójt Gminy Cekcyn Jacek Brygman i Nadleśniczy Nadleśnictwa Zamrzenica, Adam Wenda. Honorową wartę wokół obelisku zaciągnęły harcerki z drużyny harcerskiej FENIX działającej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gostycynie z drużynową Wiolettą Górską na czele. Szczególne podziękowania za wkład i zaangażowanie w odnowienie tej nekropolii należą się leśniczemu leśnictwa Lubiewice, Robertowi Iwickiemu. Mamy nadzieję, że odremontowanie tego cmentarza przyczyni się również do uatrakcyjnienia szlaku rowerowego, który przebiega przez osadę Lubiewice.

Wspólne zdjęcie po uroczystości poświęcenia
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-10-05
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.