Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry

Borowiackie jadło w czasie „Drzwi Otwartych RPO” w Toruniu.

   Ponad 600 osób z całego województwa odwiedziło 8 września siedzibę Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu, by dowiedzieć się jak mogą uzyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestnicy „Dnia otwartego” przyjechali ze wszystkich stron województwa, m.in.: Bydgoszczy, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia, Świecia, Żnina, Lipna, Skrwilna, Tucholi, Wąbrzeźna, Boniewa, Golubia-Dobrzynia, Radziejowa, Radomina, Kruszwicy i Chełmży.

   Na gości czekali borowiacy z Borów Tucholskich z przepysznym jadłem: polewką na maślance, flendzami, chlebem i „bon kawą z taski”.

   Flendze przygotowały gospodynie z KGW Lubiewo. Po smażone na bieżąco placki ziemniaczane trzeba było czekać w kolejce, ale przy okazji każdy mógł spróbować pysznego chleba od Pani Heleny Pałkowskiej z Krzywogońca. Swoim zapachem przyciągała polewka na maślance, którą tradycyjnie już gotowały Panie z KGW Tuchola. Tym razem jednak polewka podawana była z kociołka, zawieszonego nad ogniskiem. Kociołek, który przyjechał do Torunia z Wymysłowa od Pana Jana Kłodzińskiego, wzbudzał duże zainteresowanie wśród osób raczących się ciągle ciepłą polewką. Przebojem imprezy okazała się  „bon kawa z taski”, serwowana przez Pana Włodka Dębickiego z Bysławia. Ziarnista kawa rozbijana była na kamieniu, zaparzana wrzątkiem i podawana z „duchem” w „taskach”, czyli małych filiżankach. Do odwiedzenia stoiska z materiałami informacyjnymi o Borach Tucholskich oprócz pysznego jadła zachęcali Państwo Genowefa i Józef Bonk z pięknym haftami i ptaszkami z drewna.

   Borowiackie zamieszanie w gościnnym Toruniu przygotowała Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” oraz Starostwo Powiatowe w Tucholi na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego. Było to dla nas dużym wyróżnieniem, że właśnie do Borów Tucholskich zwrócono się z propozycją przygotowania stoiska i poczęstunku podczas „Drzwi Otwartych RPO”.
Bon kawa z taski.
KGW Lubiewo z flendzami.
Państwo Genowefa i Józef Bonk.
Polewka z kociołka.
Stoisko promocyjne LGD i Powiatu Tucholskiego.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2009-09-23
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.