Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Ruszają środki LEADER w nowym okresie programowania.

   Lokalne Grupy Działania z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, w tym LGD "Bory Tucholskie", podpisały w dniu 3 lipca 2009 r. w miejscowości Gruczno umowy o warunkach i sposobie realizacji lokalnych strategii rozwoju.

   Dzięki otrzymanym środkom Lokalne Grupy Działania będą mogły jeszcze w tym roku ogłaszać konkursy dla członków swoich „małych ojczyzn” dotyczące m.in. organizacji szkoleń, imprez promocyjnych, festynów i wydarzeń kulturalnych oraz pomocy dla osób poszukujących dodatkowych źródeł dochodów poza rolnictwem.

   Jak podkreślił Pan Mirosław Wojtczak – Prezes LGD „Dorzecza Zgłowiączki” – w pracę nad przygotowaniem aplikacji i lokalnych strategii rozwoju zaangażowanych było bardzo wiele osób, ale najważniejsze jest to, że ta praca nie została zmarnowana.

   Lokalne Grupy Działania z terenu naszego województwa będą mogły w latach 2009-2015 przeznaczyć na realizację strategii, w zależności od wielkości grupy, od 3 do 13 mln złotych.
Uroczyste podpisanie umów o warunkach i sposobie realizacji lokalnych strategii rozwoju zostało zorganizowane we współpracy z Lokalną Grupą Działania "Zakole Dolnej Wisły", w skład której wchodzą gminy:Dąbrowa Chełmińskie, Kijewo Królewskie, Pruszcz, Unisław. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony LGD "Zakole Dolnej Wisły" był Pan Hieronim Błażejak, natomiast część gastronomiczną przygotował zespół w składzie: Danuta Podlasińska, Beata Tomaszewska, Barbara Gandzianowska, Barbara Paczka, Karolina Mitura.

   Informacja pochodzi ze strony WWW Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

   W ramach podpisanej umowy LGD "Bory Tucholskie" realizować będzie założenia Lokalnej Strategii Rozwoju "BOROWIACKA GRAPA", którą najnowszą wersję wraz z załącznikami, znajdą Państwo w dziale "Pliki do pobrania".
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2009-07-13
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.