Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Szkolenie w Tucholi odbędzie się 18 kwietnia.

logo ses
  Od lutego do maja Kujawsko Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
wraz z Partnerami realizuje projekt pn. Strefa Ekonomii Społecznej.

   Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się jak i dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną, ciekawi Was zagadnienie ‘ekonomizacji sektora pozarządowego', chcecie ugruntować swoją wiedze w obszarze ekonomii społecznej albo poszukujecie rzetelnej informacji o otwartych konkursach ofert, zapraszamy do udziału w projekcie Ośrodka TŁOK.

 
    Korzystając z naszej oferty uzyskacie Państwo pełne wsparcie, umożliwiające rozpoczęcie efektywnej działalności na polu ES.

   Z myślą o Państwa potrzebach, przygotowaliśmy szereg działań:

 • seminaria informujące na temat funkcjonowania jednostek Ekonomii Społecznej w lokalnych środowiskach, (9 jednodniowych seminariów w powiatach: inowrocławskim, tucholskim, nakielskim, golubsko-dobrzyńskim, wąbrzeskim, grudziądzkim, brodnickim, włocławskim i bydgoskim). Terminarz seminariów dotyczących Ekonomii Społecznej dostępny jest TUTAJ. Seminarium w Tucholi odbędzie się 18 kwietnia 2008 w Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej, ul. Świecka 89A w godzinach 8:45-15:30. Program seminarium i karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ.
 • bezpłatne konsultacje, w ramach których możesz zadać ekspertom nurtujące pytania,
 • wizyty studyjne, w dzięki którym możesz zobaczyć, jak inni wprowadzają w życie ekonomię społeczną, w tym celu zabierzemy Was do ciekawych miejsc,
 • szkolenia (3-dniowe warsztaty pogłębiające tematykę ES), program szkolenia do pobrania TUTAJ,
 • promujemy dobre praktyki - obejrzycie, usłyszycie i przeczytacie, jak funkcją podmioty działające w Ekonomii Społecznej (przygotowujemy 3 filmy telewizyjne, 3 reportaże radiowe oraz 2 artykuły prasowe o działalności zaproszonych Partnerów).

   Oferta kierowana jest do organizacji pozarządowym, indywidualnych osób, zainteresowanych rozpoczęciem działalności na polu ekonomii społecznej oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

   Zapraszamy do odwiedzania bloga projektu, zamieszczonego na regionalnym portalu: www.kuj-pom.ngo.pl, administrowanego przez zespół Ośrodka TŁOK.

    Doświadczeniem i wiedzą podzielą się z Państwem eksperci w dziedzinie ekonomii społecznej.

    Do realizacji projektu zaprosiliśmy:

 • Stowarzyszenie Amicus-Przyjaciel przy CISTOR w Toruniu:
  organizacja przygotowuje i wspólnie przeprowadza z naszym zespołem seminaria lokalne oraz szkolenia.
 • Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych: wdrażany przez organizację projekt będzie promowaną Dobrą Praktyką. Oprócz tego FISE dostarcza na seminaria materiały wypracowane podczas realizacji swojego projektu: Atlas Dobrych Praktyk oraz film o Ekonomii Społecznej,
 • Fundację na rzecz Umacniania Więzi Rodzinnych i Społecznych SYNAPSIS: będziemy promować Dobrą Praktykę prowadzonego przez Fundację projektu (film, reportaż). Przedstawiciele organizacji wezmą udział w 3 seminariach lokalnych, prezentując swoje przedsięwzięcie. Dodatkowo Fundacja Synapsis służy pomocą doradczą, w ramach konsultacji w projekcie oraz jest celem jednej z wizyt studyjnych,
 • Fundację Instytut Spraw Publicznych: pracownicy Fundacji będą przedstawiać swój projekt podczas 3 seminariów lokalnych. Fundacja jest również celem drugiej wizyty studyjnej oraz prowadzi konsultacje,
 • Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA: będziemy promować projekt Centrum jako Dobrą praktykę(film, reportaż). Przedstawiciele organizacji wystąpią z prezentacją podczas 3 seminariów lokalnych oraz służą pomocą doradczą w ramach konsultacji,
 • Telewizję Polską oddział w Bydgoszczy: oddział regionalny TVP produkuje filmy telewizyjne oraz reportaże radiowe (przy pomocy firm zewnętrznych).

   Z wyrazami szacunku

   Zespół Ośrodka TŁOK

„Projekt ten został zrealizowany przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL"

ses equal

   Informacja pochodzi z serwisu ngo.pl.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2008-04-01
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.