Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Aktualności LGDOdsłonięcie pomnika południka 18°E!!!

W poniedziałek 30 listopada o godzinie 10:30 w miejscowości Cekcynek (gm. Cekcyn) odbędzie się odsłonięcie pomnika południka 18°E (długości geograficznej wschodniej). Jest to jeden z elementów projektu "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże - ulepszenie infrastruktury turystycznej w Gminie Cekcyn" realizowanego przez Stowarzyszenie "Światło". Pomnik stanie się ciekawostką geograficzną i turystyczną nie tylko gminy Cekcyn, ale i całego powiatu tucholskiego. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej (TMZC) w Cekcynie.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3601
2009-11-23

Rozstrzygnięcie konkursu "Rodzynki z Pozarządówki"!!!

Rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne, realizowane przez organizacje pozarządowe, pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Wśród 12 laureatów znalazło się aż 5 organizacji działających na obszarze LGD" Bory Tucholskie!!! To ogromny sukces podkreślający jak prężnie rozwija się i działa III sektor w północno-zachodniej część województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3598
2009-11-11
Komentarzy: 4

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski napisało projekt pod nazwą „Aktywnie żyjemy i radość z tego czerpiemy" i otrzymało dotację z Fundacji PZU z programu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży".

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3670
2009-11-02
Komentarzy: 0

I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie

 

 I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie  została zakończona.

            19  września w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym przy Zespole Szkół w Gostycynie odbyła się Olimpiada Integracyjno –Sportowa pod nazwą :

"GDY WSPÓŁNIE  DZIAŁAMY WIEKSZE SZANSE MAMY"

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3561
2009-11-02
Komentarzy: 0

Zabawa w teatr z udziałem osób niepełnosprawnych podczas Święta Grzyba w Krzywogońcu.

    Celem projektu była aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez zaproszenie i udział w imprezie pn. "Święto Grzyba". 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3550
2009-10-31
Komentarzy: 0

Projekt "Wrzesień 1939- nasza historia"

 

W ramach konkursu grantowego pn. „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa  w partnerstwie z  ze Stowarzyszeniem Mieszkańców  i Miłośników Piły nad Brdą „Buko”  realizowały projekt  „Wrzesień 1939- nasz historia”

Dodane przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa 3691
2009-10-30
Komentarzy: 0

Wspólny wyjazd Stowarzyszeń do Belgii

  W trakcie XVI Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców (ESHS) w Kinrooi ( Belgia) w dniach 28-30 sierpnia 2009 roku  odbył się cykl wspólnych imprez (wystawy haftu borowiackiego i rzeźby , występów muzycznych, prezentacji, degustacji potraw regionalnych, parad i przemarszów) i innych działań przedstawiających siłę tradycji,  piękno folkloru, historii naszego regionu i miasta w formie otwartych pokazów  plenerowych i promocyjnych.
Dodane przez: Kurkowe Bractwo Strzeleckie 3563
2009-10-30
Komentarzy: 0

Rodzinny Piknik Strażacki w Śliwicach

W ramach konkursu grantowego pn. „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Ochotnicza Straż Pożarna ze Śliwic w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Cekcyna zorganizowały projekt pn. „Rodzinny Piknik Strażacki”, który odbył się 15 sierpnia 2009r. w amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach. 
Dodane przez: Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach 3589
2009-10-28
Komentarzy: 0

Trwa projekt: "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże"

Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” realizuje kolejny projekt, tym razem pt. „Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże - ulepszenie infrastruktury turystycznej w gminie Cekcyn“. Głównym celem projektu jest poprawa infrastruktury turystycznej na terenie gminy poprzez ustawienie kierunkowskazów prowadzących do najważniejszych zabytków oraz drewnianych ławek na wyremontowanych cmentarzach ewangelickich. Dodatkowym, równie ważnym elementem jest dokładne wyznaczenie miejsca, w którym przez gminę Cekcyn przechodzi południk 18⁰E (szerokości geograficznej wschodniej) co będzie dodatkową atrakcją turystyczną i swoistą ciekawostką geograficzną. 

Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3563
2009-10-16
Komentarzy: 0

DĄB POWIATU TUCHOLSKIEGO

    Starostwo Powiatowe w Tucholi organizuje konkurs, którego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie osób i podmiotów, działających na rzecz Powiatu Tucholskiego w ważnych sferach życia społeczno – gospodarczego.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3440
2009-10-16
Komentarzy: 0

Konkurs "Rodzynki z Pozarządówki"

Do 15 września składać można było wnioski na konkurs ogłoszony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pt. "Rodzynki z Pozarządówki". Zgłosiło się 49 organizacji. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 22 z nich, z czego aż 6 z terenu działania LGD"Bory Tucholskie"! Fakt ten potwierdza silną pozycję III sektora w tej części naszego województwa. 
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3583
2009-10-07
Komentarzy: 0

Uroczystość poświęcenia zabytkowego cmentarza ewangelickiego

W piękną, słoneczną sobotę 26 września, odbyła się uroczystość poświęcenia odremontowanego w tym roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło", zabytkowego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w osadzie Lubiewice. Ekumeniczne nabożeństwo poprowadził ks. kom. Marek Loskot z parafii ewangelicko-augsburskiej w Bydgoszczy. Cmentarz odnowiony został dzięki dotacji przyznanej "Światłu" przez Radę Gminy w Cekcynie oraz darowiźnie od Nadleśnictwa Zamrzenica.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3662
2009-10-05
Komentarzy: 0

Zapomniany szlak-linia 240

   Właśnie zakończyła się realizacja projektu „Zapomniany szlak-linia 240”, który był realizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat” i jego partnera Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Dodane przez: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BURCHAT 3564
2009-10-05
Komentarzy: 2

MARSZ SZLAKIEM 34. PUŁKU PIECHOTY

   Dla uczczenia siedemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej w  niedzielę 13 września Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo i Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” z Gostycyna zorganizowało marsz szlakiem 34. pułku piechoty od Wielkiej Kloni do Świekatowa w ramach  projektu pt. ,,Pamięć o bohaterach września 1939 r. obowiązkiem każdego pokolenia".
Dodane przez: Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo 3566
2009-10-05
Komentarzy: 2

Borowiackie jadło w czasie „Drzwi Otwartych RPO” w Toruniu.

    Ponad 600 osób z całego województwa odwiedziło 8 września siedzibę Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu, by dowiedzieć się jak mogą uzyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3449
2009-09-23
Komentarzy: 0

Poświęcenie odremontowanego cmentarza ewangelickiego

W sobotę 26go września o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość poświęcenia odremontowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło" zabytkowego cmentarza ewangelickiego z poł. XIX wieku znajdującego się w osadzie Lubiewice k. Wierzchlasu. Ekumeniczne nabożeństwo poprowadzą pastor ks. kom. Marek Loskot z parafii ewangelicko-augsburskiej w Bydgoszczy oraz ksiądz Marian Turzyński z Tucholi. 
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3563
2009-09-22

Doradztwo dla organizacji pozarządowych.

   Od września  br. stowarzyszenia i fundacje z terenu Powiatu Tucholskiego oraz części Powiatu Świeckiego (z gminy Osie, Lniano, Świekatowo) będą mogły korzystać ze wsparcia lokalnych ekspertów.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3563
2009-09-17
Komentarzy: 0

Działasz na rzecz współpracy organizacji pozarządowych? Zgłoś się na wyjazd.

   Lokalna Grupa Działania „BORY TUCHOLSKIE” informuje, że w dniach 9-16 października 2009 r. organizuje wyjazd studyjny do Niemiec w ramach projektu „RAZEM - ZNACZY LEPIEJ. ROZWÓJ SIECI NGO W BORACH TUCHOLSKICH” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie 5.4.2.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3674
2009-09-17
Komentarzy: 0

I OLIMPIADA INTEGRACYJNO-SPORTOWA „Gdy wspólnie działamy, większe szanse mamy”

19 września odbędzie się
I OLIMPIADA INTEGRACYJNO-SPORTOWA 
„Gdy wspólnie działamy, większe szanse mamy”
w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym
przy Zespole Szkół w Gostycynie.
Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3567
2009-09-03
Komentarzy: 0

Konferencja popularno-naukowa pt. "Najciekawsze epizody II wojny światowej w Borach Tucholskich"

19 września o godzinie 10:00 w sali Książnicy Tucholskiej (ul. Pocztowa 7b) odbędzie się konferencja popularno-naukowa zatytułowana: "Najciekawsze epizody II wojny światowej w Borach Tucholskich".  
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3559
2009-09-02
Komentarzy: 1
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.