Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Aktualności LGDFWW zaprasza na szkolenie.

   FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI ogłasza nabór uczestników warsztatów szkoleniowych pt.: KSIĘGOWO-PRAWNE PODSTAWY DZIAŁANIA ORGANIZACJI WIEJSKICH. Celem warsztatów jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie podstaw rachunkowości oraz prawidłowego zarządzania organizacjami wiejskimi w oparciu o obowiązujące przepisy.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3901
2010-01-11
Komentarzy: 0

Biuletyn FAOW.

   Zapraszamy do lektury grudniowego Biuletynu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3854
2010-01-11
Komentarzy: 0

ODNOWA I ROZWÓJ WSI - KONKURS LGD

   Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania BORY TUCHOLSKIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3903
2009-12-23
Komentarzy: 0

Miliony dla pozarządówek.

   Piętnaście otwartych konkursów na wykonywanie zadań publicznych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w 2010 roku ogłosił zarząd województwa. Do podziału jest blisko 3,9 mln złotych. Wnioski zgłaszać mogą organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Na składanie wniosków jest czas do połowy stycznia.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3890
2009-12-15
Komentarzy: 0

Program „Trendy tradycja” w Borach Tucholskich.

   Zapraszamy do obejrzenia programu „Trendy tradycja”, w którym pokazane będą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Borach Tucholskich. Program emitowany będzie w TVP Bydgoszcz ,w piątek 11 grudnia o godz. 18.30.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3787
2009-12-04
Komentarzy: 0

"Rodzynki z Pozarządówki" - fotogaleria!

25 listopada w toruńskim Teatrze "Baj Pomorski" odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom II edycji Konkursu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pt. "Rodzynki z pozarządówki". Przypomnijmy, że z terenu, który swym zasięgiem obejmuje LGD "Bory Tucholskie", aż pięć organizacji znalazło się wśród dwunastu nagrodzonyc laureatów! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3867
2009-12-04
Komentarzy: 2

Zapraszamy na konferencję.

   Regionalny Ośrodek EFS w Bydgoszczy uprzejmie zaprasza na konferencję Małe Wielkie Inicjatywy - projekty realizowane na obszarach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego która odbędzie się 11 grudnia (piątek) 2009 r. w Karczmie Góralskiej „Gazdówka” przy ulicy Szosa Gdańska 9 w Żołędowie.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3892
2009-12-03
Komentarzy: 0

Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi

   Celem projektu  była integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi realizowana przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „Cis” Cekcyn wspólnie z partnerami projektu : TPO Sokoły Tuchola, GKS Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dodane przez: Gminny Ludowy Klub Sportowy CIS CEKCYN 4003
2009-11-29
Komentarzy: 0

Odsłonięcie pomnika południka 18°E!!!

W poniedziałek 30 listopada o godzinie 10:30 w miejscowości Cekcynek (gm. Cekcyn) odbędzie się odsłonięcie pomnika południka 18°E (długości geograficznej wschodniej). Jest to jeden z elementów projektu "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże - ulepszenie infrastruktury turystycznej w Gminie Cekcyn" realizowanego przez Stowarzyszenie "Światło". Pomnik stanie się ciekawostką geograficzną i turystyczną nie tylko gminy Cekcyn, ale i całego powiatu tucholskiego. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej (TMZC) w Cekcynie.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3858
2009-11-23

Rozstrzygnięcie konkursu "Rodzynki z Pozarządówki"!!!

Rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne, realizowane przez organizacje pozarządowe, pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Wśród 12 laureatów znalazło się aż 5 organizacji działających na obszarze LGD" Bory Tucholskie!!! To ogromny sukces podkreślający jak prężnie rozwija się i działa III sektor w północno-zachodniej część województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3862
2009-11-11
Komentarzy: 4

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski napisało projekt pod nazwą „Aktywnie żyjemy i radość z tego czerpiemy" i otrzymało dotację z Fundacji PZU z programu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży".

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3872
2009-11-02
Komentarzy: 0

I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie

 

 I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie  została zakończona.

            19  września w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym przy Zespole Szkół w Gostycynie odbyła się Olimpiada Integracyjno –Sportowa pod nazwą :

"GDY WSPÓŁNIE  DZIAŁAMY WIEKSZE SZANSE MAMY"

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3866
2009-11-02
Komentarzy: 0

Zabawa w teatr z udziałem osób niepełnosprawnych podczas Święta Grzyba w Krzywogońcu.

    Celem projektu była aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez zaproszenie i udział w imprezie pn. "Święto Grzyba". 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3739
2009-10-31
Komentarzy: 0

Projekt "Wrzesień 1939- nasza historia"

 

W ramach konkursu grantowego pn. „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa  w partnerstwie z  ze Stowarzyszeniem Mieszkańców  i Miłośników Piły nad Brdą „Buko”  realizowały projekt  „Wrzesień 1939- nasz historia”

Dodane przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa 3865
2009-10-30
Komentarzy: 0

Wspólny wyjazd Stowarzyszeń do Belgii

  W trakcie XVI Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców (ESHS) w Kinrooi ( Belgia) w dniach 28-30 sierpnia 2009 roku  odbył się cykl wspólnych imprez (wystawy haftu borowiackiego i rzeźby , występów muzycznych, prezentacji, degustacji potraw regionalnych, parad i przemarszów) i innych działań przedstawiających siłę tradycji,  piękno folkloru, historii naszego regionu i miasta w formie otwartych pokazów  plenerowych i promocyjnych.
Dodane przez: Kurkowe Bractwo Strzeleckie 3881
2009-10-30
Komentarzy: 0

Rodzinny Piknik Strażacki w Śliwicach

W ramach konkursu grantowego pn. „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Ochotnicza Straż Pożarna ze Śliwic w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Cekcyna zorganizowały projekt pn. „Rodzinny Piknik Strażacki”, który odbył się 15 sierpnia 2009r. w amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach. 
Dodane przez: Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach 3948
2009-10-28
Komentarzy: 0

Trwa projekt: "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże"

Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło” realizuje kolejny projekt, tym razem pt. „Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże - ulepszenie infrastruktury turystycznej w gminie Cekcyn“. Głównym celem projektu jest poprawa infrastruktury turystycznej na terenie gminy poprzez ustawienie kierunkowskazów prowadzących do najważniejszych zabytków oraz drewnianych ławek na wyremontowanych cmentarzach ewangelickich. Dodatkowym, równie ważnym elementem jest dokładne wyznaczenie miejsca, w którym przez gminę Cekcyn przechodzi południk 18⁰E (szerokości geograficznej wschodniej) co będzie dodatkową atrakcją turystyczną i swoistą ciekawostką geograficzną. 

Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3887
2009-10-16
Komentarzy: 0

DĄB POWIATU TUCHOLSKIEGO

    Starostwo Powiatowe w Tucholi organizuje konkurs, którego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie osób i podmiotów, działających na rzecz Powiatu Tucholskiego w ważnych sferach życia społeczno – gospodarczego.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3742
2009-10-16
Komentarzy: 0

Konkurs "Rodzynki z Pozarządówki"

Do 15 września składać można było wnioski na konkurs ogłoszony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pt. "Rodzynki z Pozarządówki". Zgłosiło się 49 organizacji. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 22 z nich, z czego aż 6 z terenu działania LGD"Bory Tucholskie"! Fakt ten potwierdza silną pozycję III sektora w tej części naszego województwa. 
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3875
2009-10-07
Komentarzy: 0

Uroczystość poświęcenia zabytkowego cmentarza ewangelickiego

W piękną, słoneczną sobotę 26 września, odbyła się uroczystość poświęcenia odremontowanego w tym roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło", zabytkowego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w osadzie Lubiewice. Ekumeniczne nabożeństwo poprowadził ks. kom. Marek Loskot z parafii ewangelicko-augsburskiej w Bydgoszczy. Cmentarz odnowiony został dzięki dotacji przyznanej "Światłu" przez Radę Gminy w Cekcynie oraz darowiźnie od Nadleśnictwa Zamrzenica.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3906
2009-10-05
Komentarzy: 0
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.