Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Aktualności LGDKONSULTACJE SPOŁECZNE - szkolenie.

   Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu, które pomoże w wykorzystaniu dostępnych możliwości prawnych i narzędzi oraz zwiększy umiejętności niezbędne do uczestnictwa w wysłuchaniach publicznych: Prowadzenie i udział konsultacji społecznych", które odbędzie się 13-14 września 2011 w Zajeździe Fojutowo (powiat tucholski). 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3547
2011-09-06
Komentarzy: 0

UWAGA BENEFICJENCI „MAŁYCH PROJEKTÓW”, KTÓRZY CHCĄ WLICZYĆ VAT DO KOSZTÓW KWALIFIKOWALNYCH!!!

   Beneficjenci „Małych projektów”, którzy chcą zaliczyć VAT do kosztów kwalifikowanych powinni zabezpieczyć się w interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego dotyczącą podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją operacji. 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3568
2011-09-06
Komentarzy: 0

LGD „Bory Tucholskie” ogłasza IV edycję Konkursu na przyznanie Znaku Promocyjnego MARKA LOKALNA BORY TUCHOLSKIE.

    Celem konkursu jest wytypowanie najlepszych produktów lokalnych i przyznanie im prawa do używania znaku promocyjnego MARKA LOKALNA BORY TUCHOLSKIE.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3546
2011-09-03
Komentarzy: 0

Weryfikacja ofert cenowych na wykonanie kubków promocyjnych – zakończona!!!

   W dniu 31 sierpnia 2011 r. Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zakończyła weryfikację złożonych ofert cenowych na wykonanie kubków promocyjnych. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała firma KRP System Katarzyna Piątkowska z Woziwody.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3456
2011-09-03
Komentarzy: 0

WAŻNE DOKUMENTY.

   LGD „Bory Tucholskie” już niedługo ogłosi nabór w konkursie na działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3521
2011-09-03
Komentarzy: 0

WAŻNE DOKUMENTY.

    LGD „Bory Tucholskie” już niedługo ogłosi nabór w konkursie na działanie „Małe projekty”
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3540
2011-09-01
Komentarzy: 0

Zaproszenie do składania ofert.

    Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie zaprasza do składania ofert:
  1. na usługę przygotowania autorskiego opracowania publikacji podsumowującej projekt „Razem znaczy lepiej - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”;
  2. na przygotowanie krótkiego autorskiego tekstu i autorskiej prezentacji dotyczącej sieciowania organizacji pozarządowych oraz zaprezentowanie przygotowanego materiału w ramach konferencji kończącej projekt „Razem znaczy lepiej - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”;
  3. na usługę druku publikacji podsumowującej projekt „Razem znaczy lepiej - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”.
Dodane przez: 3566
2011-08-31
Komentarzy: 0

Jarmark rozmaitości!!!

Chcesz zobaczyć jak niegdyś przędzono wełnę? Zamierzasz spróbować swoich sił w lepieniu garnków z gliny? Chciałbyś zgłębić swoją wiedzę na temat ginących zawodów? Zapraszamy Cię  w niedzielę 4 września w godz. 14:00-18:00 na JARMARK ROZMAITOŚCI, który odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w Wysokiej (gm. Cekcyn). Podczas jarmarku, prócz możliwości zakupu wytworów rąk ludzkich, odbędą się gry i zabawy dla dzieci.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3554
2011-08-30
Komentarzy: 0

Zaproszenie do składania ofert.

    Zapraszamy firmy do składania ofert na wykonanie kubków promocyjnych. Wzór kubka na załączonym zdjęciu.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3437
2011-08-25
Komentarzy: 0

Seminarium "Dobre praktyki"

We wtorek 30 sierpnia 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie odbędzie się Seminarium pn. "Dobre praktyki", które odbędzie się w ramach projektu "Model partycypacyjnego tworzenia wsi tematycznej". Seminarium służy zapoznaniu z dobrymi praktykami w zakresie istniejących przedsięwzięć ekonomii społecznej w województwie i w kraju. Ma na celu określenie szans i zagrożeń tego typu przedsięwzięć i określeniu kierunku rozwoju inicjatyw z zakresie ekonomii społecznej. Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu tucholskiego zainteresowanych rozwojem ich lokalnych społeczności!!!
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3534
2011-08-22
Komentarzy: 0

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNO-SZKOLENIOWE.

   W ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, już we wrześniu w Lokalnej Grupie Działania  „Bory Tucholskie” ruszy nabór wniosków na „Małe Projekty” oraz „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Zapraszamy stowarzyszenia, samorządy, osoby fizyczne (także prowadzące działalność gospodarczą) i przedsiębiorców na spotkania informacyjne, dotyczące zasad ogłaszanych konkursów. Dowiedzą się Państwo, kto może składać wnioski, na jakie działania, gdzie są dostępne druki wniosków, jakie załączniki są niezbędne.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3571
2011-08-18
Komentarzy: 0

Informacja o projekcie sieciującym.

   Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszczu wraz ze Stowarzyszeniem Społeczno - Kulturalnym „Burchat”, Stowarzyszeniem PASMO, Stowarzyszeniem Edukacji i Rozwoju Wsi Klonowo nad Brdą KLON i Ochotniczą Strażą Pożarną w Gostycynie realizuje projekt pn. „Kolejarska Baśka” w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
   Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Powiatu Tucholskiego i promocja produktu turystycznego pod nazwą „Zapomniana Stacja”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3570
2011-08-16
Komentarzy: 0

Odkrywamy tajemnice poligonu rakietowego "Heidekraut"!

Chcesz poznać jedną z największych tajemnic II wojny światowej? Pragniesz zgłębić wiedzę na temat owianej tajemnicą niemieckiej rakiety V2? Zamierzasz przenieść się w czasie o kilkadziesiąt lat i przeżyć potyczkę między żołnierzami Wermachtu a odziałem AK?
19 sierpnia 2011r. o godzinie 20:00 przyjdź na dawny poniemiecki poligon rakietowy "Heidekraut" w Wierzchucinie (obecnie boisko sportowe) gdzie odbędzie się po raz pierwszy inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcyjnych.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3564
2011-08-12
Komentarzy: 0

Zamówienie na transport do Gruczna.

   Firmy transportowe zainteresowane świadczeniem usługi transportowej osób w dniach 20 - 21 sierpnia 2011 r. do Gruczna zapraszamy do składania ofert. Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” prosi o podanie kosztu wynajęcia busa na 18 osób z przyczepą. Prosimy o podanie ceny jednostkowej za 1 kilometr.  Składanie ofert do dnia  16.08.2011 r. na nr faksu 52 336 12 13 lub na adres lsr@borytucholskie.pl. Trasa: ok. 240 km: Tuchola – Gruczno – Tuchola x 2 dni.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3461
2011-08-10
Komentarzy: 0

Zamówienie na materiały promocyjne – kubki.

   Firmy zainteresowane wykonaniem kubków białych z kolorowym (najlepiej zielonym) wnętrzem, z nadrukiem, w pełnym kolorze zapraszamy do składania ofert. Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” prosi o podanie kosztu wykonania 150 sztuk kubków. Prosimy o podanie ceny jednostkowej brutto za 1 kubek oraz wzoru kubka.  Składanie ofert do dnia  16 sierpnia 2011 r. na nr faksu 52 336 12 13 lub na adres lsr@borytucholskie.pl.Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3455
2011-08-10
Komentarzy: 0

Tworzenie oferty wsi tematycznych – nabór na warsztaty.

  Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach, w czasie których będziemy uczyć się jak tworzyć specjalizację wsi i opracujemy grę terenową jako jedną z ofert danej wsi tematycznej. Cykl warsztatów obejmuje 3 dni szkoleniowe.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3549
2011-07-28
Komentarzy: 0

Ostatnie dni na złożenie wniosku!

Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne do składania wniosków w ramach konkursu Lokalnej Organizacji Grantowej. Termin skladania wniosków uplywa 28 lipca br. do godz. 15.30 w biurze Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej - budynek Urzędu Gminy w Cekcynie, I piętro, pokój nr 12. Więcej szczegółów odnośnie konkursu można znaleźć na stronie www.tmzc.org.pl

Dodane przez: Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej 3568
2011-07-26

Zapraszamy do korzystania z nowego sprzętu wodnego :-)

W ramach projektu "Bory Tucholskie - w labiryntach natury" - Wzmocnienie pozycji regionu Borów Tucholskich na turystycznej mapie Polski poprzez rozwój infrastruktury turystycznej”, został zakupiony nowy sprzęt wodny oraz rowery turystyczne. Wypożyczalnia została wyposażona między innymi w: kajaki 2-osobowe, łodzie, rowery wodne 4-osobowe i 6-osobowe, aquaskipper, kulę bańkę do chodzenia po wodzie, deskę do windsurfingu, kamizelki ratunkowe, kajaki do kajak polo, ślizg wodny, rowery damskie, męski oraz dziecięce, zjeżdżalnie wodną.
Wypożyczalnia jest czynna przez cały tydzień od godz. 10.00 do 18.00,
za wypożyczenie w/w sprzętów został ustalony cennik opłat, który dostępny jest na stronie www.bip.cekcyn.pl, a także na tablicy ogłoszeń przed Urzędem Gminy, kąpielisku i w wypożyczalni sprzętu.
Zapraszamy mieszkańców, turystów do korzystania z nowego sprzętu i aktywnego wypoczynku na Jeziorze Wielkim Cekcyńskim oraz na leśnych szlakach rowerowych naszej gminy. Więcej informacji pod nr tel. 52 33 47 555.

Dodane przez: Urząd Gminy w Cekcynie 3569
2011-07-25

"RAZEM ZNACZY LEPIEJ - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”

   Sprawozdanie z realizacji projektu sieciującego „Wakacyjna Wędrówka Szlakiem Wiosek Tematycznych”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3534
2011-07-23
Komentarzy: 0

PILNE!

   Lista osób zakwalifikowanych na szkolenie wyjazdowe na temat: „Wioski tematyczne jako element LSR”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3450
2011-07-20
Komentarzy: 0
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.