Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Wszystkie aktualnościInformacja o planowanym konkursie na MAŁE PROJEKTY.

   Uwaga osoby fizyczne, firmy, organizacje pozarządowe i inne podmioty działające w Borach Tucholskich! Lokalna Grupa Działania  "BORY TUCHOLSKIE" w I połowie czerwca 2010 r. planuje przeprowadzić nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie MAŁYCH PROJEKTÓW.


Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3799
2010-03-08
Komentarzy: 0

Zapowiedź konkursu sieciowego dla NGO.

   Uwaga organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Tucholskiego oraz gmin Osie, Lniano i Świekatowo! Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" ogłosi wkrótce, podobnie jak w roku 2009, konkurs grantowy na dofinansowanie projektów sieciujących działania organizacji pozarządowych.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3777
2010-03-08
Komentarzy: 0

„Odnowa i rozwój wsi” - lista ocenionych operacji.

    W dniu 15 lutego 2010r. odbyło się posiedzenie Rady Decyzyjnej LGD „Bory Tucholskie” dotyczące oceny wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3704
2010-02-18
Komentarzy: 0

POSIEDZENIE RADY DECYZYJNEJ LGD „BORY TUCHOLSKIE”.

  Dnia 15 lutego 2010 r. odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Decyzyjnej dotyczące oceny wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W wyznaczonym terminie złożonych zostało 11 wniosków.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3677
2010-02-07
Komentarzy: 0

BAL CHARYTATYWNY

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi

maja zaszczyt zaprosić na:

Bal Charytatywny

który odbędzie się 29. stycznia 2010 r. w Restauracji „Pod Halabardami” w godz. 19:00 - 4:00 Tuchola, Plac Zamkowy 8. Cena biletu: 140 zł od pary.

Dochód z balu przeznaczony jest na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci w Świetlicy Stowarzyszenia

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3682
2010-01-15
Komentarzy: 0

FWW zaprasza na szkolenie.

   FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI ogłasza nabór uczestników warsztatów szkoleniowych pt.: KSIĘGOWO-PRAWNE PODSTAWY DZIAŁANIA ORGANIZACJI WIEJSKICH. Celem warsztatów jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie podstaw rachunkowości oraz prawidłowego zarządzania organizacjami wiejskimi w oparciu o obowiązujące przepisy.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3806
2010-01-11
Komentarzy: 0

Biuletyn FAOW.

   Zapraszamy do lektury grudniowego Biuletynu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3785
2010-01-11
Komentarzy: 0

ODNOWA I ROZWÓJ WSI - KONKURS LGD

   Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania BORY TUCHOLSKIE wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3812
2009-12-23
Komentarzy: 0

Miliony dla pozarządówek.

   Piętnaście otwartych konkursów na wykonywanie zadań publicznych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w 2010 roku ogłosił zarząd województwa. Do podziału jest blisko 3,9 mln złotych. Wnioski zgłaszać mogą organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Na składanie wniosków jest czas do połowy stycznia.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3798
2009-12-15
Komentarzy: 0

Program „Trendy tradycja” w Borach Tucholskich.

   Zapraszamy do obejrzenia programu „Trendy tradycja”, w którym pokazane będą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Borach Tucholskich. Program emitowany będzie w TVP Bydgoszcz ,w piątek 11 grudnia o godz. 18.30.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3730
2009-12-04
Komentarzy: 0

"Rodzynki z Pozarządówki" - fotogaleria!

25 listopada w toruńskim Teatrze "Baj Pomorski" odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom II edycji Konkursu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pt. "Rodzynki z pozarządówki". Przypomnijmy, że z terenu, który swym zasięgiem obejmuje LGD "Bory Tucholskie", aż pięć organizacji znalazło się wśród dwunastu nagrodzonyc laureatów! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3783
2009-12-04
Komentarzy: 2

Zapraszamy na konferencję.

   Regionalny Ośrodek EFS w Bydgoszczy uprzejmie zaprasza na konferencję Małe Wielkie Inicjatywy - projekty realizowane na obszarach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego która odbędzie się 11 grudnia (piątek) 2009 r. w Karczmie Góralskiej „Gazdówka” przy ulicy Szosa Gdańska 9 w Żołędowie.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3796
2009-12-03
Komentarzy: 0

Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi

   Celem projektu  była integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi realizowana przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „Cis” Cekcyn wspólnie z partnerami projektu : TPO Sokoły Tuchola, GKS Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dodane przez: Gminny Ludowy Klub Sportowy CIS CEKCYN 3879
2009-11-29
Komentarzy: 0

Odsłonięcie pomnika południka 18°E!!!

W poniedziałek 30 listopada o godzinie 10:30 w miejscowości Cekcynek (gm. Cekcyn) odbędzie się odsłonięcie pomnika południka 18°E (długości geograficznej wschodniej). Jest to jeden z elementów projektu "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże - ulepszenie infrastruktury turystycznej w Gminie Cekcyn" realizowanego przez Stowarzyszenie "Światło". Pomnik stanie się ciekawostką geograficzną i turystyczną nie tylko gminy Cekcyn, ale i całego powiatu tucholskiego. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej (TMZC) w Cekcynie.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3785
2009-11-23

Rozstrzygnięcie konkursu "Rodzynki z Pozarządówki"!!!

Rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne, realizowane przez organizacje pozarządowe, pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Wśród 12 laureatów znalazło się aż 5 organizacji działających na obszarze LGD" Bory Tucholskie!!! To ogromny sukces podkreślający jak prężnie rozwija się i działa III sektor w północno-zachodniej część województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3784
2009-11-11
Komentarzy: 4

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski napisało projekt pod nazwą „Aktywnie żyjemy i radość z tego czerpiemy" i otrzymało dotację z Fundacji PZU z programu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży".

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3789
2009-11-02
Komentarzy: 0

I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie

 

 I Olimpiada Integracyjno-Sportowa w Gostycynie  została zakończona.

            19  września w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym przy Zespole Szkół w Gostycynie odbyła się Olimpiada Integracyjno –Sportowa pod nazwą :

"GDY WSPÓŁNIE  DZIAŁAMY WIEKSZE SZANSE MAMY"

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski 3787
2009-11-02
Komentarzy: 0

Zabawa w teatr z udziałem osób niepełnosprawnych podczas Święta Grzyba w Krzywogońcu.

    Celem projektu była aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez zaproszenie i udział w imprezie pn. "Święto Grzyba". 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3683
2009-10-31
Komentarzy: 0

Projekt "Wrzesień 1939- nasza historia"

 

W ramach konkursu grantowego pn. „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa  w partnerstwie z  ze Stowarzyszeniem Mieszkańców  i Miłośników Piły nad Brdą „Buko”  realizowały projekt  „Wrzesień 1939- nasz historia”

Dodane przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa 3781
2009-10-30
Komentarzy: 0

Wspólny wyjazd Stowarzyszeń do Belgii

  W trakcie XVI Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców (ESHS) w Kinrooi ( Belgia) w dniach 28-30 sierpnia 2009 roku  odbył się cykl wspólnych imprez (wystawy haftu borowiackiego i rzeźby , występów muzycznych, prezentacji, degustacji potraw regionalnych, parad i przemarszów) i innych działań przedstawiających siłę tradycji,  piękno folkloru, historii naszego regionu i miasta w formie otwartych pokazów  plenerowych i promocyjnych.
Dodane przez: Kurkowe Bractwo Strzeleckie 3799
2009-10-30
Komentarzy: 0
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.