Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry

ZAPROSZENIE

    Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji nt. rozwijania idei oraz wzmacniania działań wiosek tematycznych w Polsce: „Wioska tematyczna – wieś z pomysłem – pomysł na wieś”, która odbędzie się 24 września 2014 r. o godz. 11.00 w Zajeździe Fojutowo w gminie Tuchola.

   Wioski tematyczne – czyli wsie z motywem przewodnim na rozwój – to innowacyjny sposób na ożywienie gospodarki wiejskiej oraz zapewnienie mieszkańcom wsi alternatywnych dochodów. Oferta wsi tematycznych, budowana na bazie zasobów przyrodniczych, kulturowych i historycznych danej miejscowości, przyczynia się do zwiększenia liczby turystów na terenach wiejskich oraz integruje mieszkańców wsi.

   Uczestnicy konferencji (program) dowiedzą się jak tworzyć markę miejscowości i lokalnych produktów, jak rozwijać kompetencje i umiejętności osób zaangażowanych w tworzenie i rozwój wiosek tematycznych. Uzyskają informacje na temat możliwości pozyskania środków finansowych w ramach projektu na testowanie produktów oraz  budowania sieci wiosek tematycznych w Polsce.
   Przedstawimy także zasady i warunki udziału w projekcie zainteresowanych organizacji pozarządowych.
   Celem Programu Obywatele dla Demokracji jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w budowaniu sprawiedliwości społecznej, demokracji i zrównoważonego rozwój.
   Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja organizowana jest w ramach Programu Obywatele dla Demokracji. Kartę zgłoszenia uczestnictwa w konferencji prosimy przesłać do dnia 22 września 2014 roku mailowo: nida@nida.pl, wioskitematyczne@nida.pl lub pocztą: Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica.

W imieniu organizatorów konferencji zapraszają
Krzysztof Margol, Prezes Fundacji NIDA
Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA
ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica
tel/faks: 89-625-36-51

Realizatorzy projektu: Fundacja NIDA, Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu, Centrum Doradcze Programów Pomocowych w Kamionce, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłśników Piły nad Brdą BUKO, Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2014-09-16
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.