Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan, Gracja

Rozpoczynamy nabór uczestników

   Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" zaprasza mieszkańców gmin: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lniano, Lubiewo, Osie, Śliwice, Świekatowo i Tuchola na warsztaty kulinarne dotyczące specjałów tradycyjnej kuchni borowiaciej.

   Planowane jest utworzenie trzech grup szkoleniowych po 10 osób każda (razem 30 osób). Jednodniowe szkolenia trwać będą od 30 stycznia do 1 lutego 2008 roku, w godzinach od 9:00 do 17:00 (8 godzin).

   Podczas warsztatów będą mieli Państwo okazję nauczyć się przygotowywania potraw regionalnych, takich jak: mace borowiackie, polewka na maślance czy szandar.

   Warsztaty odbędą się w pracowni gastronomicznej Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi (ul. Świecka 89a), a prowadzone będą przez Panią Zenobię Majkę i Jadwigę Pik.

   Warsztaty finansowane są ze środków Unii Europejskiej i Skarbu Państwa w ramach Pilotażowego Programu LEADER+ i dla uczestników są bezpłatne.

   Swoje zgłoszenia na wybrany dzień (z podaniem imienia, nazwiska, adresu i numeru telefonu) prosimy kierować osobiście do biura LGD (Tuchola, ul. Pocztowa 7c), telefonicznie pod nr tel. 052 336 12 13 bądź na adres  e-mail: magdalena.rys3@wp.pl. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

   Na warsztaty zapraszamy również osoby prowadzące gospodarstwa agroturystyczne i restauracje, w szczególności te, które chciałyby wzbogacić swoja ofertę dla turystów o dania regionalne.
Pani Zenobia Majka odbiera PERŁĘ - najwyższą nagrodę w dziedzinie tradycjnej żywności w kraju. Poznań 2007
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2008-01-22
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.