Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Bory Tucholskie czekają na Twój głos!

   Bory Tucholskie znalazły się w finale konkursu ‘Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich’. Od internautów zależy, czy otrzymają też nagrodę publiczności. Zapraszamy do głosowania!

   Głosować można do 2 maja 2014 r. na stronie www.polskapieknieje.gov.pl. Projekt „Bory Tucholskie – w labiryntach natury" nominowany jest w kategorii "Turystyka aktywna". Jego celem było wzmocnienie pozycji tego regionu na turystycznej mapie Polski.

ZAGŁOSUJ: http://polskapieknieje.gov.pl/projekt/bory-tucholskie-w-labiryntach-natury-wzmocnienie-pozycji-regionu-borow-tucholskich-na-turystycznej-mapie-polski.

   W ramach projektu rozbudowano zaplecze dla kajakarzy spływających Brdą – jedną z najciekawszych polskich rzek. Powstało sześć  stanic wodnych z pomostami do cumowania oraz trzy pola biwakowe. Z wybudowanej wieży widokowej w Fojutowie można podziwiać największy w Polsce akwedukt – skrzyżowanie Wielkiego Kanału Brdy i Czerskiej Strugi . Nie zapomniano też o miłośnikach dwóch kółek - dla nich wybudowano ścieżkę rowerową Tuchola – Świt – Tuchola. Pozwala ona bezpiecznie dotrzeć z Tucholi do rezerwatu przyrody „Dolina Rzeki Brdy” i uroczyska „Piekło” koło leśniczówki Świt. Są też stojaki dla rowerów, gdzie cykliści mogą bezpiecznie zaparkować swój pojazd. Do kąpieli zachęcają plaże nad leśnymi jeziorami, dla wędkarzy wybudowano specjalne pomosty w zacisznych miejscach, a miłośnicy kultury docenią wybudowane lub odnowione amfiteatry.

   Projekt  „Bory Tucholskie – w labiryntach natury" realizowany był przez Powiat Tucholski w partnerstwie ze wszystkimi sześcioma gminami z jego terenu. Współfinansowanie zapewnił Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym projekt zaliczany był do przedsięwzięć kluczowych.

   Wśród dotychczasowych laureatów konkursu z naszego województwa znalazła się dotychczas Wyspa Młyńska w Bydgoszczy oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, a w gronie finalistów Muzeum Zakładów Zbrojeniowych DAG - Fabrik w Bydgoszczy i Wykonanie remontu konserwatorskiego i adaptacji na cele muzealne budynku przy ul. Franciszkańskiej 9 w Toruniu.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2014-04-24
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.