Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

LGD na III Pikniku Leader w Skrwilnie.

   29 czerwca 2013 r. w Skrwilnie (powiat rypiński) odbył się III Piknik Leader. Przedstawiciele Lokalnych Grupy Działania, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Urzędu Marszałkowskiego wspólnie się bawili i rywalizowali w sześciu konkurencjach:
  • ciągnięcie sań, na których siedział Zagłoba wraz z damą,
  • rzut beretem sołtysa,
  • lektyka dla prezesa,
  • ubijanie jaj,
  • kręcioła z balonami,
  • a na zakończenie dojenie sztucznej krowy.
   Oprócz dobrej zabawy lokalne grupy działania prezentowały się na stoiskach promocyjnych. Do namiotu LGD Bory Tucholskie przyciągały wyroby z Wioski Kwiatowej w Żalnie (np. ciasteczka z płatkami róży) oraz regionalne hafty, wyroby z drewna i miody od Państwa Mięsikowskich z Tucholi. Szczególnie tłoczno było u nas podczas losowań nagród w konkursie krzyżówkowym, który okazał się strzałem w dziesiątkę: goście poznali Bory Tucholskie, a przy okazji mogli otrzymać interesujące nagrody w postaci np. map i przewodników. Na scenie bardzo dynamicznie zaprezentowała się grupa młodych bębniarzy z Żalna, która działa i doskonali swoje umiejętności w Wiosce Kwiatowej.
   W czasie pikniku można było się także zapoznać się z przedsięwzięciami, które zostały zgłoszone do konkursu "Małe projekty, duże efekty". Spośród kilkunastu małych projektów z całego województwa Kujawsko - Pomorskiego, trzecie miejsce zajął projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Kęsowie „Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo”,  zgłoszony przez LGD Bory Tucholskie. Z pewnością przyczyniła się do tego obecność na Pikniku członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć”. Żołnierze w pełnym umundurowaniu z czasów II wojny światowej wzbudzali duże zainteresowanie. Nagrodę – sprzęt GPS z pewnością wykorzystamy do wciągania nowych osób do zabawy w geocaching.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom z Borów Tucholskich, którzy bawili się razem na III Pikniku Leader. Do zobaczenia za rok na kolejnej takiej imprezie, tym razem na terenie LGD „Wieczno”.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2013-07-09
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.