Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

KIERMASZ BOROWIACKI: ,,MARKA LOKALNA BORY TUCHOLSKIE” JUŻ ZA NAMI!!!

    Dnia 24 czerwca 2012 r. w Tucholi odbył się Kiermasz Borowiacki: ,,Marka Lokalna Bory Tucholskie”.  
   Podczas imprezy można było posłuchać m.in. orkiestry ,,Tremolando”, która od 28 lat działa pod opieką Stanisława Fiegla przy Zespole Szkół w Kęsowie. W repertuarze ma różnorodną muzykę - od ludowej, popularnej, religijnej po utwory wielkich mistrzów muzyki poważnej Instrumentaliści, wywodzący się z klas drugiej i trzeciej gimnazjum, grają na mandolinach, mandolach, gitarach, pianinie, kontrabasie oraz perkusji. Był to jeden z pożegnalnych koncertów orkiestry.
   Na scenie pięknie prezentował się także Zespół Pieśni i Tańca ,,Młodzi Borowiacy”, działający od 1998 r. przy szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi. W repertuarze zespołu znajdują się tańce oraz przyśpiewki borowiackie i kaszubskie. Dzieci występują w strojach zdobionych złoto-brązowym haftem regionalnym.
   Uczestnicy mogli skosztować potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, zobaczyć i zakupić wyroby prezentowane przez twórców ludowych. Swoje stoiska zaprezentowały również wioski tematyczne z terenu LGD „Bory Tucholskie”. Oferta wiosek jest coraz lepiej przygotowana, a same wioski stają się coraz lepiej rozpoznawalne, m.in. poprzez udział w imprezach promocyjnych.
   Podczas imprezy wręczono certyfikaty znaku promocyjnego Marka Lokalna ,,Bory Tucholskie” laureatom V-tej edycji konkursu – w tym roku było ich 13-tu. Laureaci w wszystkich edycji konkursu mieli możliwość zaprezentowania się w specjalnym namiocie, gdzie promowali swoje wyroby, usługi i inicjatywy.
   Ogłoszono również konkurs, w którym publiczność wybierała najlepszych laureatów znaku promocyjnego Marka Lokalna Bory Tucholskie z lat 2008-2012. Zwycięzcami w konkursie zostali:
  • w kategorii produkty spożywcze: Koło Gospodyń Wiejskich Wielki Mędromierz za Gołębie nadziewane.
  • w kategorii produkty artystyczno – rzemieślnicze i pamiątkarskie: Dorota i Rafał Borzyszkowscy za Anioły z Borów.
  • w kategorii usługi: Teresa Giersz za Agroturystyka - ,,Chata pod strzechą”.
  • w kategorii inicjatywy społeczne:  ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MŁODZI BOROWIACY”.
   Wśród publiczności, która głosowała  na laureatów Marki Lokalnej Bory Tucholskie nagrody w postaci aparatów cyfrowych wylosowali: Pani Joanna Kosiedowska z Legbąda, Pani Elżbieta Dreja z Legbąda i Pan Janusz Wolszleger z Tucholi.

   Przez cały czas imprezy na stoisku Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” dostępne były materiały informujące o terenie LGD i działalności stowarzyszenia, w szczególności w zakresie dotyczącym realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. W związku z tym, że impreza odbywała się w czasie trwania naborów na „Małe projekty” i „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” pracownicy rozdawali ulotki informujące o tych konkursach, udzielali informacji oraz zachęcali do składania wniosków o dofinansowanie. Informacje przekazywane były także ze sceny, aby dotarły do jak najszerszej grupy osób uczestniczących w imprezie.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Losowanie aparatu.
Młodzi Borowiacy.
Panorama.
Stoisko Genowefy Glaza-Nispel.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2012-07-05
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.